20 липня 2022 року відбулася паломницька поїздка вихованців та викладачів Черкаської православної гімназії ім. преподобного Сергія Радонезького святинями Києва. Юні гімназисти зустрілися з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Черкаської єпархії.
Маленьких вірян та педагогів гімназії Його Блаженству представив митрополит Черкаський і Канівський Феодосій. Владика розповів Предстоятелю про діяльність навчального закладу та особливості навчання і виховання гімназистів.
Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрів дітей надзвичайно тепло, по батьківські, промовив пастирське слово, надав благословення, поспілкувався з гімназистами та обдарував усіх солодкими подарунками.
Отримавши благословення, діти розповіли Предстоятелю про свою гімназію у віршованій формі, подарували збірку кращих художніх робіт гімназистів, кошик з розмаїттям сирів власного виробництва з козиного молока, пряник-поводир з малюнками гімназії та квіти.
Довідка:
Черкаська православна гімназія є частиною духовно-просвітницького проєкту, що реалізується в єпархії з благословення митрополита Феодосія та продовжує свою роботу, попри складні воєнні події в Україні.
В гімназії здійснюється навчання, виховання та розвиток 40 гімназистів (1 – 7 класи та підготовча група) на основі традицій Православної Церкви та з урахуванням необхідності формування у молоді всіх актуальних науково-технічних компетенцій.
Навчальний процес педагогічний колектив школи організовує, спираючись на розробки й рекомендації педагогів-класиків (К.Ушинського, С.Рачинського, Г.Сковороди, В.Сухомлинського), з урахуванням вимог Міністерства освіти і науки України та можливостей, спричинених воєнним становищем у нашій країні.
Навчання в гімназії звершується на базі живого спілкування дітей з учителями не тільки рідною мовою, а з додатковою інтеграцією в спілкування іноземних – англійської й німецької мов, та поглибленого вивчення церковнослов’янської мови. Такий підхід активно сприяє формуванню у молодого покоління комунікабельності, кооперативності та адаптивності до умов сьогодення, які при цьому коріняться в церковності та історичній пам‘яті свого народу.
Велика увага в гімназії приділяється духовному розвитку дітей під час уроків «Православна культура» та «Житія святих», де учням роз’яснюють базові християнські догмати, спираючись на приклади їхнього дотримання православними християнами різних часів.
Дбають тут і про здоров’я гімназистів, намагаючись забезпечувати необхідне вікове навантаження на уроках фізичної культури, трудового виховання, гурткової роботи у різних напрямках, а також забезпечують щоденне дворазове харчування з екологічно чистих продуктів власного виробництва.