Форум педагогів підтримав викладання духовно-моральних курсів у школах

Викладання курсів духовно-морального спрямування має охопити всі заклади освіти. Зокрема важливими є навчальні програми, спрямовані на підготовку молоді до подружнього життя, виховання відповідального материнства і батьківства. На цьому в підсумковій резолюції наголосили учасники Всеукраїнського форуму «Освіта, базована на цінностях» (Другого всеукраїнського з’їзду педагогів із духовно-морального виховання), про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт irs.in.ua.

Захід відбувся 5 травня 2021 року з ініціативи Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, а також інших співорганізаторів.

Освітяни закликали батьківську громадськість, релігійні спільноти та керівників шкіл активніше популяризувати курси духовно-морального спрямування, схвалених Міністерством освіти і науки України, які можуть вивчатися за рахунок годин варіативної складової навчальних планів. Зокрема за навчальними програмами «Основи християнської етики», «Біблійна історія та християнська етика», «Християнська етика в українській культурі», «Школа подружнього життя», «Основи сім’ї».

Нині лише 13,8 % школярів України охоплено викладанням курси духовно-морального спрямування. У резолюції Форуму підкреслюється, що в умовах децентралізації, законодавчого закріплення академічної автономії закладів освіти суттєво зростає роль органів місцевого самоврядування, керівництва закладів освіти і батьків щодо забезпечення виховання на засадах духовних і моральних цінностей, здійснення викладання відповідних курсів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *