Удосконалюйтесь, дорогі мої, у пізнанні Світла Істини Господньої, в збереженні заповідей Божих, у проповіді Євангелія Христового, щоб запанували поміж нами любов, єдність та правда. Адже досягши досконалості у цих чеснотах, ми зможемо отримати ще більший дар — стати праворуч Бога і Отця Небесного у День Вічний.
Високопреосвященніший Митрополит Филипп
Голова Відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства при Священному Синоді Української Православної Церкви
Намісник Мгарського Спасо-Преображенського монастиря
Дата народження: 2 липня 1956 р
Дата хіротонії: 30 грудня 2001 р
Дата постригу: 1993 р
День ангела: 22 січня
Народився в Дніпропетровську, Україна, в родині військовослужбовця. Після закінчення середньої школи в 1973 році вступив на біологічний факультет Харківського Державного Університету, який закінчив в 1979 р
11 вересня 1980 висвячений у сан диякона, 28 вересня - на священика, призначений кліриком Казанського кафедрального собору м. Курськ, виконував обов'язки завідувача канцелярією Курського єпархіального управління, надалі - секретаря.
З 1985 р секретар Іркутського єпархіального управління, настоятель Нікольського храму в сел. Листвянки Іркутської обл.
З 1986 р клірик Полтавської єпархії.
З 1987 р настоятель церкви на честь Різдва Іоанна Предтечі в с. Дудкін Гай Новосанжарського р-ну Полтавської обл.
У 1988 році закінчив Московську духовну семінарію.
З 1990 р настоятель Миколаївського храму м Комсомольська Полтавської області.
У 1993 р пострижений в чернецтво, з ім'ям Філіп - на честь священномученика Филипа, митрополита Московського при збереженні посади настоятеля Миколаївського храму м Комсомольська призначений намісником Мгарського Преображенського монастиря і благочинним Кременчуцького округу Полтавської єпархії, возведений у сан ігумена.
З 1994 року возведений в сан архімандрита.
У 1997 році, продовжуючи нести всі покладені на нього Церквою праці, вступив на посаду ректора Полтавського духовного училища та головного редактора газети «Кременчук православний».
У 1999 році закінчив Київську Духовну Академію.
Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 21 грудня 2001 року визначено бути Єпископом Полтавським і Кременчуцьким, наступником покійного в Бозі 1 жовтня 2001 року Митрополита Полтавського і Кременчуцького Феодосія (Дикуна).
30 грудня 2001 року в Антоніє-Феодосіївському Трапезному храмі Києво-Печерської лаври хіротонізований на єпископа Полтавського і Кременчуцького.
З 2002 року - Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства Української Православної Церкви.
У 2004 році ніс послух тимчасового члена Священного Синоду Української Православної Церкви.
28 липня 2006 року возведений в сан архієпископа.
14 листопада 2007 року Священний Синод Української Православної Церкви прийняв рішення перетворити Полтавську та Кременчуцьку єпархію, виділивши з її складу Кременчуцьку і Хорольську єпархію. Синод ухвалив зберегти управління перетвореної Полтавською єпархією, а також посади ректора Полтавської місіонерської духовної семінарії і намісника Спасо-Преображенського Мгарського чоловічого монастиря за архієпископом Філіпом, присвоївши йому титул «Полтавський і Миргородський».
Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 8 травня 2008 року призначений головою новоствореного Місіонерського відділу при Священному Синоді Української Православної Церкви.
25 грудня 2007 року рішенням Спеціалізованої Вченої Ради Ужгородської Української Богословської Академії імені святих Кирила і Мефодія присвоєно вчений ступінь доктора богослов'я архієпископу Полтавському і Миргородському Філіпу за дисертацію на тему «Місіонерська і просвітницька діяльність Спасо-Преображенського Мгарського монастиря в історичному контексті (XVII-XXI століття) ».
Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 10 лютого 2011 призначений головою Відділу релігійної освіти і катехізації при Священному Синоді Української Православної Церкви.
09 липня 2012 року Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Володимиром возведений в сан митрополита.
Нагороди:
церковні:
орден святого рівноапостольного князя Володимира III ступеня.
світські:
орден "За заслуги" ІІІ ступеня Президента України від 22 липня 2008 року
ГОЛОВНІ ПОДІЇ СЛУЖІННЯ ГОЛОВИ
Митрополит Филип співслужив за Божественною літургією Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію з нагоди його 32-річчя архієрейської хіротонії
9 грудня 2022 року у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі звершили Божественну літургію з нагоди 32-річчя архієрейської хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви…
Митрополит Филип разом з румунськими архієреями звершив Божественну літургію у Нямецькій лаврі
З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та на запрошення Високопреосвященнішого Феофана, архієпископа Ясського триває візит Високопреосвященнішого митрополита…
Продовжується візит митрополита Филипа до Румунії
13 – 16 листопада 2022 року в м. Ясси та Нямецькій лаврі в Тиргу-Нямц (Румунія) проходить міжнародний симпозіум “Духовна та…
Митрополит Филип очолює міжнародну конференцію, присвячену 300-річчю з дня народження прп. Паїсія Величковського
13 листопада 2022 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип відкрив…
Митрополит Филип перебуває в Румунії з нагоди святкування 300-річчя з дня народження прп. Паїсія Величковського
З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та на запрошення Високопреосвященнішого Феофана, архієпископа Ясського,…
МИТРОПОЛИТ ФИЛИП ВІДПОВІВ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЦЕРКОВНОГО ЖИТТЯ (інтерв’ю)
— Вельмишановний Владико, 27 травня 2022 року в історії Української Православної Церкви відбулася знаменна подія — Помісний собор. На ньому…