Митрополит Феодосій очолив престольне свято в Черкаській православній гімназії

У день пам’яті прп.Сергія Радонезького митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Літургію в Першій Черкаській православній гімназії, яка носить ім’я преподобного Сергія.

Навчальна база гімназії розташована в селі Думанці неподалік від Черкас. Як уже інформував наш портал, ця гімназія є частиною єдиного церковно-просвітницького проекту, реалізованого в Черкаській єпархії. У перспективі вона буде поєднана в єдиний освітній комплекс з другою православною гімназією ім. святого преподобномученика Макарія на території Архангело-Михайлівського кафедрального собору Черкас.
Сьогодні на заміській базі гімназії будується новий навчальний корпус, організовано комплексний навчально-виховний процес, який органічно поєднаний з трудовим, спортивним, естетичним вихованням. У розпорядженні цього унікального закладу – невелика ферма, власний млин, ставок і т.д., що дозволяє утримувати маленьких вихованців початкових класів на повноцінному якісному харчуванні, а це в свою чергу в поєднанні з екологічно чистим довкіллям створює всі необхідні умови для здорового способу життя. Є навіть власна конеферма, яка дає можливість займатися іпотерапією – лікуванням хвороб опорно-рухового апарату завдяки їзді на конях.
І, звичайно, діти вчаться азам церковно-православного життя.

На сьогоднішньому богослужінні Високопреосвященнішому владиці Феодосію співслужило духовенство Черкаської єпархії.

За богослужінням була вознесена сугуба молитва за мир в Україні та єдність Православної Церкви.

На завершення Літургії відбувся Хресний хід по території гімназії та молебень перед іконою прп.Сергія Радонезького. По завершенні митрополит Феодосій виголосив проповідь, а також висловив подяку всім, хто активно допомагає у розвитку навчально-матеріальної бази закладу, долучається до виховного процесу.

Після богослужіння відбувся концерт, на якому юні вихованці гімназії показали свої таланти і творчі здібності перед гостями свята.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *