Перший заступник Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ взяв участь у засіданні Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України

14 грудня 2022 року відбулось заключне цьогорічне засіданні Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України. З благословення Голови  Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ митрополита Полтавського і Миргородського Филипа у засіданні взяв участь Перший заступник Голови відділу архієпископ Новосанжарський Веніамін. Через воєнний стан засідання відбувалось у дистанційному форматі.

Під час засідання були розглянуті наступні питання:

  1. Про роботу Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту та Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання.
  2. Підведення підсумків діяльності Громадської ради у 2022 р.
  3. Розгляд проекту плану діяльності Громадської ради на 2023 р.
  4. Про обрання заступника голови Громадської ради.
  5. Про відзначення членів Громадської ради.
  6. Різне.

На засіданні був заслуханий звіт про діяльність Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України у 2022 році. Наявні обставини, пов’язані з наслідками військової агресії російської федерації проти України, призвели до певного зменшення інтенсивності діяльності Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, порівняно з минулими роками.

Разом з тим впродовж 2022 року Громадською радою проведено 5 засідань, зокрема одне позачергове під час яких було, зокрема, обговорено питання подальшої роботи Громадської ради та затверджено план діяльності Громадської ради на 2022 рік, питання стану та подальшого забезпечення викладання курсів морально-духовного спрямування у закладах освіти. Також члени Громадської ради заслухали інформацію про проведення у 2022 році Всеукраїнських конкурсів «Юні знавці Біблії», «Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування», «Знавці Біблії» та конкурсу «Моя Батьківщина очима дітей етносів України», що відбуваються за підтримки МОН України та Громадської ради. Важливим здобутком Громадської ради у 2022 році стало відновлення діяльності окремої експертної комісії з етики та предметів морального спрямування, що сприятиме забезпеченню викладання вказаних предметів. Члени Громадської ради у 2022 році брали і беруть участь у діяльності робочої групи з питань приватних закладів освіти при Міністерстві освіти і науки України, робочої групи з напрацювання законодавчих ініціатив з нормативно-правового забезпечення функціонування корпоративних закладів освіти при Комітеті з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України. Члени Громадської ради впродовж 2022 року, як і у попередні роки, брали активну участь у роботі Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту та Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання, виданих закладами вищої духовної освіти.

Далі був розглянутий проект плану діяльності Громадської ради на 2023 рік. Після цього члени Громадської ради обрали другим заступником голови Громадської ради Новікову Дарію Петрівну. Наприкінці  засідання члени громадської ради Жуковський В.М. та Сіданіч І.Л. у зв’язку з ювілейними датами були нагороджені грамотами Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *