Співробітник Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ взяв участь у засіданні Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України

8 червня 2022 року відбулось черговое засідання Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України. Засідання відбувалось у дистанційному форматі за допомогою засобів Інтернет-зв’язку.

З благословення Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ митрополита Полтавського і Миргородського Филипа у засіданні взяв участь  співробітник відділу священик Георгій Оніпко.

Під час засідання були розглянуті наступні питання:

  1. Про стан викладання курсів духовно-морального спрямування.
  2. Про проведення Всеукраїнських конкурсів «Юні знавці Біблії», «Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування», “Знавці Біблії” і конкурсу «Моя Батьківщина очима дітей етносів України».
  3. Різне.

Відкрив засідання Голова Громадської ради Марущенко В.С.. По першому питанню порядку денного слово було надано професору, доктору педагогічних наук гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія» Жуковському В.М., який ознайомив присутніх з навчальною програмою «Основи християнської етики», розповів про її історію створення і впровадження у закладах середньої освіти України. Після цього слово було надано кандидату філософських наук, професору кафедри філософії освіти  Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної Роговій О.Г., яка ознайомила присутніх з навчальною програмою «Духовність і мораль в житті людини і суспільства» для 5-6 класів середніх навчальних закладів освіти, що була затверджена Міністерством освіти і науки України в лютому 2022 року. Також членам Громадської ради був представлений навчальний посібник для 5 класу «Духовні і моральні основи в житті людини». Члени Громадської ради вирішили звернутися до керівництва Міністерства освіти і науки України з проханням створити окрему комісію з етики і предметів духовно-морального спрямування при МОН України з метою професійної експертизи навчальних програм і посібників з даних предметів. Також члени Громадської ради вирішили звернутись до Міністерства освіти і науки України з проханням дозволити проводити курси для вчителів на основі програм «Основи християнської етики» та «Духовність і мораль в житті людини і суспільства» на базі Національного університету «Острозька академія» та Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України.

Далі члени Громадської ради були ознайомлені з результатами проведення Всеукраїнських конкурсів «Юні знавці Біблії», «Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування», «Знавці Біблії» і конкурсу «Моя Батьківщина очима дітей етносів України». Інформацію про дані заходи представили професор, доктору педагогічних наук гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія» Жуковський В.М., директор благодійного фонду «Живи, Україно!» Бербека В.В. та представник Вірменського товариства культурних зв’язків України Оганесян О.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *