Співробітник Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ взяв участь у засіданні Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України

16 грудня 2021 року у залі засідань Колегії Міністерства освіти і науки України відбулося заключне у цьому році засідання Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН  України. З благословення Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ митрополита Полтавського і Миргородського Филипа у засіданні взяв участь  співробітник відділу священик Георгій Оніпко.

Під час засідання були розглянуті наступні питання:

  1. Про роботу Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту та Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання.
  2. Про виконання рішень Всеукраїнського форуму «Освіта, базована на цінностях» (Другого всеукраїнського з’їзду педагогів із духовно-морального виховання)
  3. Підведення підсумків діяльності Громадської ради у 2021 р.
  4. Розгляд проекту плану діяльності Громадської ради на 2022 р.
  5. Різне.

Відкрив засідання Громадської ради її голова Марущенко В.С. По першому питанню порядку денного виступив заступник голови ради Решетніков Ю.Є. і розповів присутнім про результати роботи Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту та Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання у 2021 році.  Так, у поточному році Комісією з державного визнання документів про вищу духовну освіту було прийнято рішення про державне визнання 249 документів про вищу духовну освіту, виданих закладами вищої духовної освіти, зокрема на рівні “молодший бакалавр” – 8 дипломів, на рівні “бакалавр” – 136 дипломів, на рівні “магістр” – 105 дипломів. Комісією з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання впродовж року було прийнято рішення про державне визнання трьох документів про наукові ступені на рівні “доктор філософії”, а також одне рішення про державне визнання документа про вчене звання. Нині Комісія опрацьовує атестаційні справи, що надійшли для розгляду питання про державне визнання документів про наукові ступені, виданих закладами вищої духовної освіти. Також у грудні місяці очкується останнє засідання комісії в цьому році.

По другому питанню слово було надано також Ю.Є. Решетнікову, який ознайомив присутніх з результатами виконання рішень Всеукраїнського форуму «Освіта, базована на цінностях» (Другого всеукраїнського з’їзду педагогів із духовно-морального виховання). Всеукраїнський форум було проведено з метою сприяння інтеграції моральних і духовних цінностей в освіту, формуванню ідеалу виховання особистості та його практичного впровадження, формуванню цілісного світогляду дитини. Організатори заходу ставили завдання розкрити, базуючись на результатах фундаментальних наукових досліджень,  роль духовно-морального виховання як відповіді на виклики, що стоять нині перед українським суспільством; а також здійснити аналіз стану, досвіду, викликів, проблем духовно-морального виховання, визначити завдання подальшого впровадження духовно-морального виховання у вітчизняній системі освіти. Під час засідання було обговорено стан виконання рішень Форуму.

Після цього учасники засідання перейшли до третього питання  порядку денного і підвели підсумки діяльності Громадської ради у 2021 році. Голова громадської ради Марущенко В.С. вніс пропозицію членам ради щодо того, щоб на деяких засіданнях члени ради – представники релігійних конфесій України надавали інформацію про те що, відбувається у їхніх конфесіях у сфері  духовної освіти. Наприкінці засідання члени Громадської ради ознайомилися з проектом плану діяльності Громадської ради на 2022 рік і вирішили прийняти його в цілому на наступному засіданні Громадської ради, яке відбудеться у лютому 2022 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *