Співробітники Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ взяли участь у черговому засіданні Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України

10 грудня 2020 року відбулося онлайн засіданні Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України.

Під час засідання обговорювались наступні питання:

  1. Про роботу Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту та Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання.
  2. Підведення підсумків діяльності Громадської ради у 2020 р.
  3. Розгляд проекту плану діяльності Громадської ради на 2021 р.
  4. Про відзначення Грамотою Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України.
  5. Різне.

З благословення Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ митрополита Полтавського і Миргородського Филипа у засіданні взяли участь Перший заступник Голови відділу єпископ Новосанжарський Веніамін та співробітник відділу  священик Георгій Оніпко.

По першому питанню виступив заступник Голови Громадської ради Решетніков Ю.Є., який розповів присутнім на засіданні про роботу та результати діяльності у 2020 році Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту та Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання, зазначивши що за весь час роботи комісії було розглянуто 3967 атестаційних справ про державне визнання документів про вищу духовну освіту, а в цьому році комісія розглянула 460 атестаційних справ.

По другому питанню порядку денного виступив Голова Громадської ради Марущенко В.С., який розповів присутнім про підсумки діяльності Громадської ради у 2020 році, зазначивши, що на жаль, карантинні заходи, пов’язані із недопущенням поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) негативно вплинули на регулярність проведення засідань Громадської ради. Так, заплановане на 18 березня 2020 р. виїзне засідання Громадської ради у Донецькій області (у м. Краматорську) було скасовано у зв’язку із встановленням карантинних заходів. Не відбулися попередньо заплановані засідання Громадської ради у травні, а також виїзне засідання у Харківській області. Водночас 30 вересня поточного року відбулося виїзне засідання Громадської ради на  базі  Університету менеджменту освіти НАПН України. За сприяння Громадської ради 27 лютого 2020 р. відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Виховання духовності особистості у контексті реалізації цілей сталого розвиту України» (м. Київ, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління). Громадською радою надано сприяння у проведенні Національним університетом «Острозька академія» у 2020 р. Всеукраїнського фестивалю-конкурсу  «Учитель  року  предметів  духовно-морального  спрямування»  та   XIII Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії – 2020». Впродовж 2020 року Громадською радою надано пропозиції до  цілої низки постанов та проектів державних органів влади України. Члени Громадської ради впродовж 2020 р. брали активну участь у роботі Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту та Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами, робочої групи з питань розроблення пропозицій до проекту Методики розрахунку орендної плати за державне майно при Комітеті Верховної Ради України з питань науки, освіти та інновацій,  а також робочої групи з розроблення проектів Концепції розвитку громадянської освіти до 2024 року та Плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку громадянської освіти до 2024 року.

Після цього члени Громадської ради перейшли до проекту плану діяльності Громадської ради на 2021 рік. Під час засідання члени Громадської ради запланували провести цілий ряд засідань у наступному році, зокрема провести виїзні засідання (можливо в онлайн режимі) у Донецькій області (м. Краматорськ), у Харківській області, у м. Миколаєві або у м. Херсоні. Члени Громадської ради домовились остаточно обговорити та прийняти план діяльності Громадської ради на наступний рік 24 лютого 2021 року.

Далі члени Громадської ради перейшли до розгляду питання Про відзначення Грамотою Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України низки працівників освіти України та прийняли рішення про відзначення Грамотою Громадської ради освітян з різних областей України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *