Співробітники Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ взяли участь у черговому засіданні Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України

16 червня 2021 року у залі засідань Колегії Міністерства освіти і науки України пройшло засідання Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України,

З благословення Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ митрополита Полтавського і Миргородського Филипа у засіданні взяли участь  співробітник відділу священик Георгій Оніпко та секретар відділу Ковальчук Ірина Петрівна.

Під час засідання були розглянуті наступні питання:

  1. Про результати Всеукраїнського форуму «Освіта, базована на цінностях» (Другого всеукраїнського з’їзду педагогів із духовно-морального виховання).
  2. Щодо забезпечення духовно-морального виховання у закладах дошкільної освіти.
  3. Про стан викладання предметів духовно-морального спрямування у 2020/2021 навчальному році.
  4. Про результати Всеукраїнських конкурсів „Юні знавці Біблії”, „Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування”, “Знавці Біблії”.
  5. Інформація про хід підготовки навчально-методичних комплектів з «Основ християнської етики», «Біблійної історії та християнської етики» та «Християнської етики в українській культурі».
  6. Різне.

Відкрив засідання Громадської ради її Голова Марущенко В.С., який виступив по першому питання та розповів присутнім про хід і результати роботи Всеукраїнського форуму «Освіта, базована на цінностях» (Другого всеукраїнського з’їзду педагогів із духовно-морального виховання), що пройшов 5 травня поточного року в онлайн режимі.

Після цього виступила начальник відділу дошкільної освіти управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Нерянова С.І., яка розповіла присутнім, що на державному рівні у дошкільних закладах освіти продовжує відбуватись навчання дітей предметам духовно-морального спрямування. Зокрема, у лютому поточного року був проведений семінар з духовно-морального виховання у закладах дошкільної освіти. Також влітку цього року буде проведена п’ятиденна літня школа для працівників дошкільних закладів освіти, які займаються викладанням предметів духовно-морального спрямування.

Далі заступник Голови Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України Решетніков Ю.Є. виступив по третьому питанню порядку денного та повідомив присутніх про те, що, на жаль, в Україні продовжує відбуватись негативна тенденція щодо зменшення викладання предметів духовно-морального спрямування у закладах середньої освіти і що дана тенденція бере свій початок ще з 2015-2016 років. У цілому по Україні у 2020/2021 навчальному році кількість закладів загальної середньої освіти, у яких здійснюється викладання таких курсів становила 31,65 % від загальної кількості шкіл в Україні. Така кількість є на 3 відсотки меншою, ніж у попередньому 2019/2020 навчальному році і на 7 відсотків меншою порівняно з даними 2015/2016 навчального року, коли відповідна кількість складала 38,5 відсотків. Крім того, слід враховувати, що така чисельність закладів загальної середньої освіти, у яких здійснюється викладання вказаних курсів, у значній мірі досягається завдяки Волинській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областям, у яких відповідний показник є суттєво більшим середнього по Україні і складає від 67 відсотків у Волинській області до 95 відсотків у Івано-Франківській області. Водночас відповідний показник складає у м. Києві 6 відсотків, у Київській і Миколаївській областях – 5 відсотків, у Запорізькій – 4,2 відсотка, у Луганській – 3 відсотки, а в Одеській області – 2,7 відсотка, що є найнижчим показником по Україні. Як зазначив Ю. Решетніков, в деяких областях відбувається зменшення, а в інших, навпаки, зростання охопленості шкіл з викладанням предметів духовно-морального спрямування.

Про результати Всеукраїнських конкурсів „Юні знавці Біблії”, „Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування”, “Знавці Біблії” присутніх ознайомив професор Національного університету «Острозька академія» Жуковський В.М.

Після цього члени Громадської ради заслухали інформація про хід підготовки навчально-методичних комплектів з «Основ християнської етики», «Біблійної історії та християнської етики» та «Християнської етики в українській культурі», зокрема секретар Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ Ковальчук Ірина Петрівна повідомила присутніх про те, що наразі отримала гриф Міністерства освіти і науки України навчальна програма з предмету «Біблійна історія та християнська етика» для учнів 5-6 класів середніх загальноосвітніх закладів України у якості інваріативної складової навчання і наразі продовжують розроблятися навчально-методичні матеріали до цієї програми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *