Співробітники Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ взяли участь у черговому засіданні Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України

30 вересня 2020 року відбулось засідання Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України. Засідання Громадської Ради проходило на базі державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України. З благословення Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ митрополита Полтавського і Миргородського Филипа у засіданні взяли участь співробітники відділу  священик Георгій Оніпко та Ковальчук Ірина Петрівна.

Під час засідання обговорювались наступні питання:

  1. Ознайомлення з досвідом роботи Університету менеджменту освіти НАПН України у сфері сприяння духовно-моральному вихованню молоді.
  2. Щодо забезпечення духовно-морального виховання у закладах дошкільної освіти.
  3. Про стан викладання предметів духовно-морального спрямування у 2019/2020 навчальному році.
  4. Інформація про хід підготовки навчально-методичних комплектів з «Основ християнської етики», «Біблійної історії та християнської етики» та «Християнської етики в українській культурі».
  5. Затвердження Положення про Грамоту Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України.
  6. Про відзначення Грамотою Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України.
  7. Різне.

Роботу засідання розпочав голова Громадської ради Марущенко В.С. Далі зі словом вітання до присутніх звернувся ректор Університету менеджменту освіти Кириченко М.О., який розповів про діяльність університету, зокрема про те, що на базі університету ведеться підготовка магістрів зі спеціальності 011 «Освітн педагогічні науки» освітньо-професійної програми «Християнська педагогіка»  До членів Громадської ради зі словами вітання звернулись також президент Українського біблійного інституту Малюга Н.І. та представник ВБФ «Східноєвропейська гуманітарна місія» Новікова Д.

Після цього начальник відділу дошкільної освіти МОН України Нерянова С.І. розповіла присутнім про те, що Міністерство освіти і науки України підтримує впровадження предметів духовно –морального спрямування у дошкільних закладах освіти України. Зокрема,  Міністерство освіти і науки України в минулому році проводило два семінари, присвячених впровадженню цих предметів у дошкільні навчальні заклади, а також в наступному році МОН планує провести 5-денний семінар з даного напрямку.

Далі голова Громадської ради Марущенко В.С. розповів присутнім про стан викладання предметів духовно-морального спрямування у 2019/2020 навчальному році, наголосивши на тому, що з 2016 року в освітньому процесі України, на жаль, спостерігається тенденція до зменшення кількості учнів і шкіл де викладаються дані предмети. Марущенко В.С. розповів присутнім про причини зменшення викладання даних курсів та надав свої пропозиції  щодо виправлення такої ситуації. Члени Громадської ради вирішили звернутися до державних обласних адміністрацій з приводу зменшення викладання предметів духовно-морального спрямування у навчальних закладах.

Після цього секретар Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ Ковальчук Ірина Петрівна розповіла присутнім про те, що в цьому році навчальна програма  духовно-морального курсу для учнів 1-11 класів «Біблійна історія та християнська етика» під керівництвом митрополита Полтавського і Миргородського Филипа була подана на перегрифування до Міністерства освіти і науки України, а також, що на сьогодні на офіційному сайті Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ в електронному варіанті розміщені навчальні матеріали з предмету «Біблійна історія та християнська етика», а у друкованому вигляді вийшли підручники з даного предмету для учнів 6,7 класів (автор Рогова О.Г. та інші) та 5, 6 класів (автор Дроздовський О.М).

Наприкінці засідання було затверджено Положення про Грамоту Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України та повідомлено про список людей, які будуть відзначені даними грамотами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *