У Черкаській єпархії освячено закладку головного корпусу Черкаської православної гімназії

20 квітня 2021 року архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій освятив закладку навчального корпусу в першій Черкаській православній гімназії в с. Думанці, що в передмісті Черкас. У цьому мальовничому місці розпочинається зведення головного корпусу гімназії, що стане частиною церковно-просвітницького проекту Черкаської єпархії, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу єпархії.

У перспективі Черкаська православна гімназія має бути поєднана в єдиний освітній комплекс з другою православною гімназією імені преподобномученика Макарія на учбовій базі Архангело-Михайлівського собору Черкас.

Як розповідають в єпархії, фундаторами заміської гімназії є православне подружжя Дегтеренків – Андрій та Катерина, яким вдалося зацікавити як батьків, так і педагогів в організації комплексного учбово-виховного процесу, що органічно поєднаний з трудовим, спортивним, естетичним вихованням.

У розпорядженні цього унікального на Черкащині закладу – невелика ферма, власний млин, ставок та інше, що дає можливість утримувати маленьких вихованців початкових класів на повноцінному якісному харчуванні. У поєднанні з екологічно чистим навколишнім середовищем це створює всі необхідні умови для здорового способу життя. Є навіть власна конеферма, де діти отримують можливість займатися іпотерапією – лікуванням хвороб опорно-рухомого апарату за допомогою їзди на конях. Самі ж заняття поки що проводяться у пристосованих приміщеннях, що однак не заважає відчувати себе доволі комфортно як маленьким школярикам, так і дітям, які перебувають у підготовчій групі.

Духовне піклування над гімназією доручене настоятелю місцевого храму первоверховних апостолів Петра і Павла ієрею Іоанну Сіленку, який  очолює Відділ релігійної освіти та катехізації Черкаської єпархії. За його допомогою діти навчаються азам церковно-православного життя.

Вже незабаром з Божої милості планується освячення каплички, що зводиться на теренах гімназії.

Нагадаємо, напередодні владика Феодосій освятив новий шкільний автобус, який щодня привозить з Черкас до Думанців на навчання у православній гімназії маленьких черкащан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *