У єпархіях відзначили 30-річчя незалежності Української Православної Церкви

28 жовтня 2020 року вся повнота Української Православної Церкви відзначає 30-річчя дарування Грамоти Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія ІІ про її незалежність і самостійність у своєму управління.  Згідно з рішенням Священного Синоду УПЦ від 17 серпня 2020 року (журнал №30) та з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія цього дня у всіх єпархіях були звершенні богослужіння. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує репортаж з посиланням на єпархіальні пресслужби.

В Академічному храмі на честь Різдва Божої Матері була відслужена урочиста нічна Божественна літургія. Богослужіння очолив Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній у співслужінні єпископа Баришівського Віктора, ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, єпископа Переяслав-Хмельницького Діонісія, проректора з виховної роботи єпископа Згурівського Амвросія, членів адміністрації, викладачів та учнів Київських духовних шкіл у священному сані.

За богослужінням молились викладачі, студенти і вихованці Київської духовної академії і семінарії. Піснеспіви Божественної літургії виконував хор КДАіС під управлінням регента архімандрита Леонтія (Тупкало).

За літургією були піднесені сугубі прохання за припинення коронавірусної інфекції та за здоров’я лікарів. Також були виголошена заупокійна єктенія за спочилих Святішого Патріарха Алексія ІІ та Блаженнішого Митрополита Володимира і всіх від віку спочилих православних християн.

Наприкінці богослужіння владика Антоній привітав усіх зі знаменною датою в житті Української Православної Церкви та закликав Боже благословення.

Архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій у співслужінні вікарія Черкаської єпархії єпископа Золотоніського Іоанна та кліриків Черкаського благочиння Божественну літургію звершив у кафедральному Михайлівському соборі Черкас. 

За Божественною літургією були виголошені молитовні прохання до Бога за цілісність канонічного Православ’я, подолання церковних розколів, збереження миру в державі. По завершенні богослужіння був відслужений подячний молебень.

Зазначається, що 30-річчя незалежності УПЦ було відзначене богослужіннями по всіх благочинних округах Черкаської єпархії.

Митрополит Мукачівський і Ужгородський Феодор звершив Божественну літургію, присвячену визначній даті, у Свято-Воскресенському чоловічому монастирі м. Ужгород. Понад 50 священнослужителів та паломники вже традиційно зібрались цього дня в стінах обителі у день пам‘яті ікони Пресвятої Богородиці “Спорительниця хлібів” аби прославити своїми молитвами Царицю неба та землі, та подякувати Всемогутньому Богу за Його милості і захист Церкви Христової.

Митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент звершив Божественну літургію в Георгіївському храмі села Липів Ріг Ніжинського району. Його Високопреосвященству співслужили вікарій Ніжинської єпархії єпископ Ладанський Феодосій, секретар єпархіального управління протоієрей Валерій Дашко, настоятель храму ієрей Ростислав Іванов та духовенство району.

З нагоди річниці під час богослужіння були виголошені особливі прохання та подячна молитва за Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, єпископат, духовенство та всіх її вірних чад. Також архієреї та священнослужителі Ніжинської єпархії помолилися за упокій душ Святішого Патріарха Алексія II, Блаженнішого Митрополита Володимира та всіх спочилих православних християн.

З благословення митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія у Георгієвському храміподвор’ї м. Рівне відбулася соборна Божественна Літургія з нагоди 30-річчя дарування Патріаршої Грамоти про незалежність в управлінні УПЦ. Урочистості очолив вікарій Рівненської єпархії, єпископ Дубенський Пимен. Його Преосвященству співслужили секретар єпархії протоієрей Олександр Єгоров, прессекретар архімандрит Герман (Кулакевич) та священники трьох Рівненських благочинь на чолі зі своїми благочинними.

По завершенні Богослужіння було виголошено подячну молитву за милості, які Господь проявив до Української Церкви та її вірних чад за період 30-ти років. А також, щоб Господь і надалі не залишав свою Церкву своїми милостями і щедротами.

Митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій звершив Божественну літургію в Троїцькому кафедральному соборі м. Чернігова. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії прот. Ігор Пидан і духовенство собору. За богослужінням були піднесені сугубі молитви про припинення епідемії коронавируса, а також подячне прохання про Церкву.

З благословення митрополита Амвросія в усіх храмах і монастирях єпархії цього дня також були звершені святкові Божественні літургії.

З благословення митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела архієпископ Овідіопольський Аркадій очолив Божественну літургію в Свято-Успенському кафедральному соборі у співслужінні архієпископа Арцизького Віктора, ректора Одеської духовної семінарії протоієрея Димитрія, благочинних та священнослужителів міста Одеси.

По завершенню Божественної літургії був звершений подячний молебень.

Митрополит Сєверодонецькій і Старобельський Никодим у співслужінні вікарного архієрея єпископа Новопсковського Іринарха звершив Літургію в храмі на честь ікони Божої Матері «Спорительница хлібів» в м. Сватове Луганської області.

Урочисте Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Житомира очолив митрополит Житомирський та Новоград-Волинський Никодим.

З благословення митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея, вікарій Дніпропетровської єпархії УПЦ єпископ Петропавлівський Андрій, звершив Божественну літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Дніпра. Після закінчення Божественної літургії був звершений молебень.

З благословення митрополита Сумського і Охтирського Євлогія у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Суми було звершено Божественну літургію та піднесені подячні молитви Богу з нагоди 30-тої річниці дарування Українській Православній Церкві Благословенної Грамоти.

Архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп очолив літургію у кафедральному соборі Покрова Божої Матері Олександрії. Його Високопреосвященству співслужили благочинні та секретарі єпархії.

Після завершення богослужіння владика привітав присутніх із днем відзначення 30-ї річниці дарування Грамоти про незалежність в управлінні Українській Православній Церкві.

Митрополит Луганський і Алчевський Митрофан звершив Божественну літургію у Свято-Петропавлівському кафедральному соборі Луганська.

За літургією Його Високопреосвященству співслужив секретар єпархії архм. Макарій (Любавцев), благочинний Олександрівського округу прот. Яків Лобов, благочинний другого Луганського округу архм. Тихон (Ільгов), а також духовенство кафедрального собору та єпархії.

На заупокійної єктенії молилися за упокій Святішого Патріарха Алексія II, Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана) і новопреставленого митрополита Іоанникія (Кобзєва).

Після Літургії владика Митрофан подякував духовенству за співслужіння і привітав усіх з 30-річчям самостійності Української Православної Церкви.

Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем звершив Божественну літургію в кафедральному соборі м. Кривий Ріг з нагоди 30-ої річниці дарування Грамоти Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія ІІ про незалежність і самостійність Української Православної Церкви у своєму управлінні, яка була вручена 28 жовтня 1990 року.

Його Високопреосвященству за Літургією співслужили намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького архімандрит Володимир (Нероба), клірики собору та духовенство єпархії.

Були виголошена заупокійна єктенія за спочилих Святішого Патріарха Алексія ІІ та Блаженнішого Митрополита Володимира і всіх від віку спочилих православних християн. По завершені божественної Літургії було звершено молебень, після якого правлячий архієрей звернувся до всіх присутніх з повчальним словом на тему знаменної дати в житті Української Православної Церкви.

Митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звершив Божественну літургію у Вознесенському кафедральному соборі м. Ізюма. Його Високопреосвященству співслужило духовенство Ізюмського благочиння. За Божественною літургією були піднесені сугубі молитви про подолання церковних розколів, збереження миру в нашій Батьківщині і припинення шкідливого нашестя.

Після запричасного віршу був зачитаний текст грамоти про самостійне управління Української Православної Церкви. По завершенні Літургії був відслужений подячний молебень.

У своєму архіпастирському слові митрополит Єлисей привітав духовенство і молільників з урочистою датою та закликав усіх молиться про подолання церковних розділень і чвар.

Митрополит Джанкойський і Роздольненський Аліпій очолив урочисту Божественну літургію в Покровському кафедральному соборі Джанкоя (Крим). Високопреосвященнішому владиці співслужили: секретар Джанкойської єпархії прот. Олександр Сімчук, благочинні всіх церковних округів, настоятелі парафій, духовенство кафедрального собору.

За літургією була прочитана молитва за мир в Україні, піднесені прохання про єдність Святого Православ’я. Також Митрополит Аліпій підніс молитви за упокій душ Святішого Патріарха Алексія II і Блаженнішого Митрополита Володимира та всіх спочилих православних християн.

Архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл та вікарій єпархії, єпископ Камінь-Каширський Афанасій у співслужіння духовенства єпархії звершили Божественні літургії знагоди урочистої дати.

У кафедральному соборі Луцька на честь Всіх Святих в землі Волинській Літургію очолив архієпископ Нафанаїл. У Свято-Покровському храмі міста єпископ  Афанасій.

Під час богослужінь було піднесено посилену молитву за мир в Україні та за єдність світового Православ’я.

Наприкінці богослужіння архіпастирі привітали усіх зі знаменною датою в житті Української Православної Церкви та закликали Боже благословення на всіх.

Митрополит Вінницький і Барський Варсонофій очолив святкове соборне богослужіння у храмі на честь прп. Параскеви у місті Калинівка Вінницької області.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму та благочинний Калинівського округу прот. Володимир Розман та духовенство Калинівського благочиння. У цей день духовенство і віряни міста Калинівки відзначали 20-ліття освячення свого храму.

За літургією були піднесені особливі молитовні прохання, а після відбувся молебень з нагоди 30-ліття автономії Української Православної Церкви.

У своїй архіпастирській проповіді митрополит Варсонофій розповів про життя прп. Параскеви, а також про події 30-літньої давності – надання автономії Української Православної Церкви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *