Відбувся Першій з’їзд православних педагогів Черкащини

23 серпня у конференц-залі Черкаського міського Будинку культури ім. Івана Кулика відбувся Перший з’їзд православних педагогів Черкащини. На цей представницький форум з’їхалося близько 250 акредитованих учасників з усіх міст та районів, духовним життям яких опікується Черкаська єпархія Української Православної Церкви.

Після спільної молитви з’їзд відкрив керуючий Черкаської єпархії Високопреосвященніший митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, з чийого благословення відбувся цей захід.

Передусім владика оголосив Вітальне слово Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Онуфрія учасникам сьогоднішнього зібрання.

«Високоповажні працівники освітянської галузі Черкащини! Дорогі брати і сестри! Сердечно вітаю ваше високе зібрання, яке об’єднало не просто освітян, педагогів з різноманітних дисциплін і предметів, а саме тих фахівців, які наповнюють весь педагогічний, виховний процес світлом богопізнання, незагасним світлом православної віри. Праця педагога взагалі є передусім покликанням Божим, а вже потім професією», — зазначив Предстоятель.

Також до учасників з’їзду звернувся мер Черкас Анатолій Бондаренко. Він зазначив, що проведення такого форуму є високою честю для Черкас, тому подібні заходи знаходитимуть і надалі всіляку підтримку з боку міської влади. Після цього слово було надане головним доповідачам, зазначеним у програмі з’їзду.

Перед учасниками виступили: голова Всеукраїнського педагогічного Товариства протоієрей Анатолій Затовський, який є нащадком одного зі святих новомучеників Черкаських — протоієрея Іоанна Затовського; директор Харківського приватного ліцею «Лєствіця» протоієрей Феодор Миколаєнко; фундатор Першої Черкаської православної гімназії у с. Думанці Анатолій Дегтеренко, а також голова єпархіального Відділу релігійної освіта та катехізації ієрей Іоанн Силенко.

Відбулася жвава дискусія та ділове обговорення питань, пов’язаних з організацією православної просвітницької роботи в сучасних умовах.

Учасники з’їзду одноголосно прийняли Звернення до освітян Черкащини, закликавши їх разом поставити потужний духовний заслон зростаючому згубному впливу на свідомість українських дітей та молоді, єдиним фронтом виступати за посилення морально-духовного виховання. У підсумковій резолюції, прийнятій учасниками з’їзду, зазначені пріоритетні цілі діяльності православних педагогів: формування у дитини православного погляду на цінність сім’ї, виховання у дітей відчуття поваги та турботи до старшого покоління, закладання розумінні дитиною загального сенсу життя з православної точки зору та інші.

Також прийняте рішення про створення Черкаського відділення Всеукраїнського педагогічного Товариства, розглянуті інші робочі питання. У роботі Першого з’їзду православних педагогів Черкащини взяли участь вікарні архієреї Черкаської єпархії: Високопреосвященний Іоанн, архієпископ Золотоніський, Преосвященний Антоній, єпископ Корсунь-Шевченківський, представники духовенства.

Прес-служба Черкаської єпархії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *